Haber

Lukas Podolski depremzedeler için 2 milyon lira bağışladı

Galatasaray’ın eski futbolcusu Lukas Podolski, ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedeler için harekete geçti.

2 milyon lira bağışladı

Podolski, depremzedeler için yapılacak konteyner kent için ilk etapta 2 milyon TL bağışlayacağını söyledi.

“Türkiye’de acı haberi aldığımda tam bir şok geçirdim. Bu ülkede kendimi hep evimde hissettim, bu yüzden bu felaketten sanki kendimden bir parçayı kaybetmiş gibi etkilendim.

Bu yürek burkan felaketin ardından ailesini, yakınlarını ve arkadaşlarını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Bu zor zamanda kalbim seninle. Çok yakın zamanda depremin vurduğu coğrafyayı gezme şansım oldu. Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi eşsiz incelikleri beni büyüledi. Depremden etkilenen ve orada evlerini ve sevdiklerini kaybeden insanlar için çok üzgünüm.

Uzun bir süreç olacağını biliyorum; ama şu anda evi olmayan ve yeni bir hayata başlamaya çalışan insanlar için 2 milyon TL bağışlayarak ilk etapta konteyner evlerin hazır olmasına yardımcı olmak istiyorum. İnşallah ilk hedefimiz olan 500 konteyner eve en kısa sürede ulaşabiliriz. Türk halkı için elimden gelenin en iyisini yapmaya her zaman hazır olacağım.

Yalnız olmadığınızı, kardeşiniz Poldi’nin yanınızda olduğunu ve her zaman yanınızda olacağını bilmenizi istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu