Ekonomi

Emlak Katılım’dan 9 ayda 4,2 milyar TL net kâr

Emlak İştirak Bankası’nın Ocak-Eylül döneminde net kârı 4,2 milyar TL oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, nakit finansman hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37,4 artarak 55,5 milyar TL’ye, gayri nakdi finansman hacmi ise yüzde 57,7 artarak 15,7 milyar TL’ye ulaştı. Böylece Emlak Katılım ülke ekonomisine 9 ayda toplam 71,2 milyar TL katkı sağladı.

Bankanın toplanan fonları geçen yılın aynı dönemine göre 118,3 milyar TL olarak gerçekleşti. İstikrarlı operasyonel faaliyetleri sonucunda özkaynak kârlılığı bankacılık sektörünün oldukça üzerinde yüzde 70’e ulaşırken, özsermayesi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 121,2 artarak 10,1 milyar TL’ye ulaştı.

Bankanın takipteki krediler oranı yüzde 0,35 ile şube ortalamasının oldukça üzerindedir. altında Bu sağlanırken banka, sorunlu alacak yönetiminde de başarılı bir sonuç elde etti. Sermaye yeterlilik rasyosu 28,19 seviyesinde gerçekleşti.

Şube sayısı 101’e çıktı

Büyüme stratejisi doğrultusunda şubeleşmeye, dijitalleşmeye ve müşterilerine yeni ürünlerle hizmet vermeye devam eden Emlak Katılım, bu dönemde e-şube dahil şube sayısını 101’e çıkararak 1400’ün üzerinde çalışan sayısına ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu